Hyvää alkanutta uutta vuotta 2022!

Minulla on erittäin iloinen tehtävä toivottaa kaikille seuramme jäsenille hyvää ja terveellistä alkanutta vuotta. Olen tekemässä tätä toivotusta ensimmäistä kertaa puheenjohtajana. Kiitän syyskokouksessa saamastani luottamuksesta. Toivon, että yhteistyömme on hyvää ja sosiaalista kanssakäymistä täynnä. Otan mieluusti vastaan kaiken palautteen ja erityisesti toiveet tapahtumista. Seuratoiminta on juuri sellaista, millaista jäsenistö haluaa. Tämän vuoksi kaikki vanhat ja uudet ideat ovat tervetulleita.

Seuramme täytti viime vuonna kunniakkaat 50 vuotta! Kotiseutuaate ei ole kadonnut minnekään. Päinvastoin uskon siihen, että meillä on aina pieni toive tapaamisiin ja kohtaamisiin samanhenkisten ihmisten kanssa. Seuramme tarjoaa tähän parhaan mahdollisuuden. Järjestetään sellaista toimintaa, johon on helppo ja mukava tulla.


Vesa Lappalainen
puheenjohtaja